Digital Comunity of the Globe

Digital Community of the Globe olarak adlandırdığımız projemiz ile dijitalleşmeye ihtiyaç duyan küçük işletmelere bir yol çizmeleri ve bu yolda ilerlemeleri için destek oluyoruz. Dijital dünyadaki ihtiyaçlarını ise hazırladığımız soru-cevaplar ile buluyor, değerlendiriyoruz. Değerlendirme yapıldıktan sonra, KOBİ'lerin ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri için destekçilerimizden ücretsiz veya avantajlı fırsatlar sunuyoruz. Öte yandan, çeşitli kategorilerde dijital çözüm sağlayıcılarına ulaşabilmeleri için bir katalog sunuyoruz. Web sitemizde, KOBİ'lere dijitale geçiş konusunda eğitimler verdiğimiz blog yazılarımız da bulunuyor. Böylece pandemi döneminde işletmelere destek oluyor ve daha sonraki süreçlerde işletmelerin büyümelerini hedefliyoruz.

KOBİ'ler, özellikle pandemi dönemi ile birlikte dijital ortamda bulunmalarının ne kadar elzem olduğunun farkına vardılar. Ancak tam olarak nereden ve nasıl başlayacakları konusunda bir belirsizlik yaşayabiliyorlar. İşte tam bu noktada DCoftG ile ihtiyaçlarını belirliyor, onlara dijital yollarını çizmeleri ve ilerlemeleri konusunda rehberlik ediyoruz.

Pandemi döneminde tüm ülkelerde çeşitli kısıtlamlar yürürlüğü girdi ve bu durum işletmelerin yeni çözüm yolları aramalarına sebep oldu. KOBİ’ler için sorunun global olduğu JCI Avrupa’nın #GoDigital hareketi ile tekrar karşımıza çıkıyor. #GoDigital bizlere, birçok işletmenin, "yeni normale" adapte olmaları gerektiğini anladığını, ancak bunu nasıl yapacaklarını, bu süreçte kimlerin onlara yardımcı olabileceğini ve mevcut zorluklarla nasıl başa çıkabileceklerini bilmediklerini söylüyor. Digital Community of the Globe projemiz tam olarak bu bakış açısı ile KOBİ’lere nasıl, ne zaman ve kimlerle neler yapmaları gerektiği konusunda tam anlamıyla bir fener oluyor. 

İletişim halinde olduğumuz KOBİ'ler, dijitalleşmenin bir seçim değil zorunluluk olduğu bu günlerde böyle bir projenin ortaya çıkmasından dolayı mutluluk duyduklarını belirttiler. Örneğin; sokağa çıkma kısıtlamaları dijital ortamda ürün satma ihtiyacını arttırdı ve hatta işletmeler için zorunlu hale getirdi. Biz de çeşitli e-ticaret altyapıları ile iş birliği yapıp KOBİ’lerin ücretsiz kullanımına açıyoruz. Bunun gibi portaldaki çözümler, bu hedefe hızlı bir şekilde ulaşmalarına yardımcı olmaktadır. Bizler de bu motivasyon ile çalışmalarımızı hızlandırdık.

  • KOBİ’lerin dijitalleşme yolunda referans noktası web sitemiz için tıklayınız
  • KOBİ’lerin ihtiyaçlarını belirlediğimiz ve değerlendirdiğimiz sorularımız için tıklayınız.
  • KOBİ’lere özel fırsatlar sağlayan destekçilerimizi incelemek için tıklayınız.
Girişimcilik
26.05.2021