Let's Scale Up

Türkiye İstatistik Kurumu'nun (TÜİK) istatistikleri, Covid 19 pandemisi süresince işsizlikte artış olduğunu ve 419.000 kişinin daha işsiz kaldığını göstermiştir. Bu dönemde bazı kişiler girişimci olmaya ve kendi şirketlerini kurmaya karar verirken, özellikle gençlik girişimciliği daha önemli hale geldi.

Bu nedenlerden dolayı JCI Avrasya, girişimcileri çeşitli şekillerde desteklemeyi amaçlayan bir start-up destek programı oluşturmaya karar verdi. Bu projede start up'ları yatırımcı ve danışmanlar ile buluşturmak, hibe/destekler ile ilgili bilgilendirmek, yurtdışına açılma konusunda desteklemek gibi amaçlarımız bulunmaktadır.  Bu amaçlara hizmet etmek için de sponsorlar ve teknik bilgiye sahip üyelerin yardımıyla online bir platform oluşturuldu. 

www.letscaleup.org adresinde yer alan portalimizin girişimcilerin kaynaklara kolayca ulaştığı, ekosistemi takip edebildiği, girişimcilere özel fırsatlardan yararlanabildiği, etkinlik ve eğitimler ile desteklenen bir portal olması hedeflendi.

Tüm bu çabaların bir sonucu olarak, JCI üyeleri ve üye olmayanlar, fikirlerinin gerçekleşmesi ve daha fazlası için platformdan faydalanmaktadır.

Girişimcilik
26.05.2021