Ahmet Ali SEVİM

Ahmet Ali SEVİM

Ahmet Ali SEVİM

JCI Avrasya Saymanı

2024 - 2025

Ahmet Ali Sevim, sosyal girişimci ve etki yatırımcısıdır, FairBnB'nin Türkiye'de kilit ortağıdır. Aynı zamanda İstanbul merkezli Aliskon Turizm Danışmanlık şirketinin kurucusu olarak turizm, konaklama ve M.I.C.E alanlarında uzmanlaşmıştır.

2017 yılından bu yana Aliskon'da yatırımcılara ve otel yöneticilerine danışmanlık yapıyor, sivil toplum kuruluşlarına kongreler ve seminerler, şirketlere ise toplantı ve motivasyon etkinlikleri düzenliyor. Ayrıca turizm teknolojisi girişimlerine danışmanlık veriyor. 2023 yılından itibaren Fairbnb.coop platformunda kilit ortak olarak topluluklara yeniden yatırım yapan bu kooperatifte önemli bir rol üstleniyor.

Daha önce Courtyard Marriott Istanbul Airport'ta grup ve etkinlik satış müdürü, Tüyap Palas'ta kurumsal satış süpervizörü, Hilton Garden Inn Istanbul Golden Horn'da grup ve etkinlik satış yetkilisi, Hilton Worldwide'da grup ve etkinlik satış temsilcisi olarak çalıştı. Kariyerine Serenas Group'ta proje asistanı olarak başladı.

Mersin Üniversitesi'nde Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik lisans eğitimi aldı ve Universitat Politècnica de València'da Turizm ve Seyahat Hizmetleri Yönetimi eğitimi gördü. Etkinlik yönetimi, konferanslar ve konaklama yönetimi alanlarında yetkin olan Sevim, profesyonel düzeyde İngilizce ve başlangıç seviyesinde İspanyolca bilmektedir.

Geniş deneyimiyle JCI Avrasya'da yönetim kurulu üyesi ve saymanı olarak değerli katkılar sağlamaktadır.